Vabastav hingamine

Vabastav hingamine on teraapia eesmärgil kasutatav hingamistehnika, mille eesmärk on saada kontakt oma sügavama olemusega ja universaalse eluenergiaga, et vabastada keha ja meele pinged.  Vabastav hingamine aitab  äratada loomupärase õnnetunde ja meelerahu ning tõstab vibratsiooni taset.

Vabastava hingamise tehnika põhineb ühendatud  (pausideta)  sügaval hingamisel, mis aitab vabaneda igapäevaelu stressist, avab meie loovuse ning õpetab tundma rõõmu elust ja suhetest. Hingamisprotsess tervendab minevikus vastuvõetud negatiivseid otsuseid ning sünniga seotud ja varajases lapsepõlves tekkinud stresse. Hingamine on võimas vahend, millega  tõsta oma energiataset, vabastada füüsilisi pingeid ning minna läbi emotsionaalselt rasketest seisunditest.

Vabastavat hingamist on soovitav praktiseerida koos juhendajaga, sest hingates sügavalt ja ühendatult muutub teadvuse seisund ja tekib kontakti paljude alateadvuses olevate tunnetega nagu allasurutud viha, kurbus, pettumus, väljendamata jäänud emotsioonid ja mõtted. Protsessi käigus näeb enamik inimesi oma probleemide algpõhjusi, tunnetades samal ajal kogu oma potentsiaali ja praeguses olukorras peituvaid mõõtmatuid võimalusi. Terapeut loob hingajale turvalise ruumi ja aitab läbi minna valusatest emotsioonidest.

Hingamisterapeudina viin individuaalprotsessi alguses läbi vestluse, et aidata Sul välja selgitada minevikutraumad, domineerivad mõttemustrid ning käesolevad väljakutsed elus, eesmärgiga avada tervendamist vajavad teemad. Kasutan  ka muid psühhoteraapia tehnikaid, mis aitavad tuua esile kõige aktuaalsemad probleemid Sinu elus. Hingamisprotsess toimub pikali asendis ja hingatakse suu kaudu rindkeresse, täites kopsud täielikult õhuga. Väljahingamine on vaba ja lõdvestunud. Protsessi sisse minek võtab aega 5-15 minutit. Mõnda aega hingates tunned kehas surinat, mida tekitab eluenergia vool kehasse. Protsessi käigus võid kogeda erinevaid emotsioone, näha pilte, teadvustada mõtteid ja mõttemustreid, mis tulevad alateadvusest. Aktiivne hingamisprotsess kestab umbes 60 minutit ja lõpeb lõdvestusega. Kogu seansi pikkus on kokku  2,5 - 3 tundi. 

Vabastav hingamine sobib nii ühekordseks praktiseerimiseks kui kestvaks praktikaks, mida on hea teha kord nädalas või vähemalt kord kuus, et hoida stressitase madalal ja hing kergena. Püsiva tulemuse saavutamiseks on soovitav läbi teha 10-korrane  tsükkel. Viin läbi hingamisseansse nii individuaalselt, paaris kui gruppidele. Tule proovi ja loo endale rõõmsam ning tervem elu!

Kohtumiseni!
Krista Haak